Cesta přes Třístoličník na Plechý díl 1

Turistická procházka z Nového Údolí do Nové Pece. Celou trasu jsem plánoval s ohledem na Geocaching. Je dlouhá cca 25km s maximální nadmořskou výškou 1370 m.n.m. (Plechý).
Do Nového Údolí vyrážím vlakem s Irčou z Českých Budějovic. Pořizujeme jízdenku SONE, která je cenově výhodnější a platí po celý den v neomezeném počtu jízd. Jelikož chceme být v Novém Údolí brzy jedeme prvním vlakem v 6 hodin. Cestou dospáváme a obdivujeme nádhernou Šumavskou krajinu.

V Novém Údolí toho moc k vidění není, z původní vesnice zde zůstala jedna stodola. A tak se jdeme podívat na hranici. Samozřejmě si musíme z Nového Údolí odvézt pohled z razítkem a tak jdeme do místního občerstvení, které je stylově umístěno v jednom odstaveném vagonu. Kupujeme pohled, dáváme hned 3 razítka a vyrážíme po červené směr Třístoličník.
Hned kousek za Novým Údolím je odbočka k památnému stromu, kde nás čeká naše první keš (GC1QWAJ). Umístění mi je jasné už z dálky a odlov není složitý. Pozor keš je skleněná a rozbitá, tak se nepořežte. Logujeme a vracíme se kousek zpátky k rozcestníku. Odtud nás čeká cesta po asfaltované cestě až k rozcestí pod Třístoličníkem. Cestou hádáme názvy květin, které zde rostou a kvetou ve stoce kolem cesty.

Asi po hodině, přicházíme k Rosenauerově pomníku, kde začíná Schwarzenberský plavební kanál. Zde potkáváme turisty, ale nezastavujeme na moc dlouho a pokračujeme k našemu cíli. Ještě kousek po asfaltce a pak odbočujeme na lesní stezku vzhůru k vrcholu. A začíná nám mžít a my pomalu postupujeme do mraků, které zahalují Třístoličník. Cesta vede přímo po hranicích a připadám si jako kamzík, neboť je tu plno kamenů. Irče se začínám vzdalovat a tak pokaždé, když lapám po dechu, na ní počkám. Na vrchol přicházíme společně.

Na Třístoličníku nás na Německé straně čekal hotýlek, kam si půjdeme dát polévku. Ale napřed se podíváme po zdejší kešce. Signál nás honí 50m kolem a ne a ne se zaměřit. Nakonec volám autorovi o pomoc. Od Autora se dozvídám, že jsem si měl vytisknout fotohint a že teď není u PC. Ještě chvilku to zkoušíme a nakonec jdeme raději na polévku. Po polévce se vydáváme zjistit potřebné informace pro zdejší EarthCache. Když už jsme tak blízko, jdeme se podívat i na vrchol Hochstein. Zde toho moc nevidíme celí vrcholek je v oblacích a tak odlovíme keš a pokračujeme zpět k Třístoličníku a dále pokračujeme směr Plechý.

…Pokračování v druhém díle…

Mapa trasy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s