Steinbach am Ziehberg Tůra s dětmi Schabenreitnerstein 1143 m

Steinbach am Ziehberg Tůra 11.5km tůra kterou zvládnou i děti. (alespoň ti moje 5 a 4 roky.) Obtížně úseky se dají obejít po cestě snad jen jeden a to z důvodu těžby dřeva.
Začneme tím jak se dostat k parkovišti. Z ČR se vydáte směr Linz a dále směr Salzburg po A1. Na křížení Voralpenkreuz se napojíte na dálnici A9 směr Graz. Poté na sjezdu Kirchdorf sjedete a pojedete směr Kirchdorf kde odbočíte na světelné křižovatce doprava za obchodem Merkur a před obchodem Hofer. Po této ulici pojedete až nahoru do hor. kde se nachází po Levé straně parkoviště.

Zde

Z parkoviště po červené směr Gradnalm a držte se značení. U dalšího rozcestníku odbočíte k vrcholu Schabenreitnerstein 1143 m. Vrchol se nachází na skále kde jsou dvě lavičky. !!!Je zde ale třeba děti hlídat!!! Z vrcholu pokračujeme dále po hřebeni. O této chvíle je možné se rozhodnout zda zvolit kratší či delší trasu. pro kratší zvolte sestup do údolí k chatě Jagdhütte a poté kopec obejít a vrátit se na parkoviště zpět a nebo pokračovat delší trasou dále po hřebeni k vrcholu Thurnhamberg kde uhnete kolem plotu lesní pěšinou až na další lesní cestu. Odtud po lesní cestě dolů na křižovatku. Zde poté odbočíte doleva směrem zpět k parkovišti kolem vrcholu Schellenstein.

Celá trasa se dá zvládnout klidnou chůzí za 4:30 hodiny. Po cestě je plno krásných výhledů jak do alp tak na Českou Šumavu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s