Jak se NEučím německy

Německy se učím již od základní školy. A musím říct, že tam mi to spíše znechutili, než aby mi pomohli. Na střední tuto nechuť ještě zvětšili a následně jsem zjistil, že až na pár základů nic neumím.
Dlouho jsem neměl důvod učit se, až při rozhodnutí, že se přesuneme do Rakouska, jsem to začal řešit, a to kurzem. Zde mi nalili novou chuť do žil, protože mě nehodnotili 3, 4 a 5, ale neustále mi říkali: „Ty jsi dobrý ty, už umíš další slovo.“ Také mě tam přivedli na způsob, jak se mám učit. A tak jsem začal dělat pokroky.
Ale kurz je jedna věc, druhá věc je zde žít a dokázat se domluvit. Pokaždé, když tady na mě někdo spustí, jako by se mi veškerá slovíčka ztratila. Proto jsem si znova pořídil učebnice a programy a jedu dál.
Jeden z nej programů na učení slovíček je 2000slovíček. Kdo nevěří, ať program zkusí, je k otestování zdarma a poté stojí asi něco kolem 1500 Kč jednorázově (ne ročně). Navíc je tam i angličtina a připravují španělštinu.
Další věcí, kterou jsem udělal, bylo, že jsem zahodil učebnici Sprechen sie Deutsch?, za mě jednu z nejhorších učebnic němčiny na světě. Tady v Rakousku jsem si zakoupil učebnice pro kurzy probíhající zde a mohu jen doporučit. Učebnice jsou propojeny s aplikací na telefonu, a tak jednoduše namíříte telefon na stránku a kliknete na ikonku přehraj video nebo poslech.
Další, asi tou nejdůležitější, věcí je obklopit se němčinou. Všude jsem si nalepil štítky se slovíčky, poslouchám rádia, koukám na Youtube a Instagram. Důležité je hlavně němčinu používat a snažit se říkat třeba jen krátké fráze. A nebát se, že se člověk ztrapní, stalo se to každému. Ale pokud se budeš něco učit a nebudeš to používat, tak je to zbytečné. Jízdu na kole se také neučíš z knížky.

Pokud máš nějaké další tipy, jak se učit jazyk, napiš to do komentáře. Pokud se ti článek líbil a víš, komu by mohl pomoct, tak mu to nasdílej. Pokud se ti zdá, že něco dělám špatně, tak taky napiš do komentáře.

Youtube:

Easy German

App:


Instagram:

@dein_sprachcoach

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s