Cesta kolem 10 Mlýnů

Reichenthal

Další s typů kam na výlet do Rakouska. Tentokrát jen kousek od hranic, k městečku Reichentahl v oblasti Mühlviertel. Jak už název Mühlviertel napovídá jedna se o oblast s plno mlýny. Tato oblast sousedí s českými hranicemi a tak struktura krajiny je podobná té v Čechách. Snad jen s malou výjimkou a to že je více osídlená.

Městečko Reichentahl se nachází mezí na půli cesty mezi Freischtathem a Bad Leonfeldnem a tak je toto i dobrým tipem na výlet při návštěvě Lipenské přehrady. Rozhodne zde nebudete mít problém s parkováním je jich zde hned několik. Krom zmíněné stezky 10 Mühlen Wanderweg 14 km cca 4,5h zde naleznete také zámek Waldenfels, muzeum a možnost dalších 4 turistických okruhů Erlebnisweg Wasserkraft anno dazumal, Waldenfels Rundweg, Müllerrundweg, Vom Herrensteig zur Höll.

Samotnou cestu je možno začít hned na několika místech ale doporučuji začít v Reichentahlu, kde nebudete mít problém se zaparkováním.

Z parkoviště u kostela vyrazíte směr sportovní hřiště a od hřiště pěknou stezkou mezi políčky, odkud jsou nádherné výhledy na Alpy, rovnou k prvnímu Mlýnu Altmühle. Odtud budete procházet krásným údolím kolem potůčka až k dalšímu mlýnu Graslmühle, kde naleznete i farmu s Ovcemi a kozami. Po lehkém stoupání a se začnou v dálce objevovat České lesy. Na křižovatce doporučuji odbočit do levé strany, i kdyby jste šli rovně, nic by se nestalo ale ochudily by jste se o možnost odpočinku a posezení. Zde je jedna z možností vybalit svačinu a posílit se na cestu.

Po posilnění pokračujte skrz vesničku Allhut dále. vše je dobře značené. Za vesničkou se již začneme přibližovat k hraniční čáře a po té co v lese odbočíte do levé strany, dojdete k další možnosti pro posilnění. Zde naleznete i malou kapličku. Nyní budete putovat přímo po hraniční čáře. Není to super stát jednou nohou v ČR a druhou v AT. Cestou potkáte ceduli kde se dozvíte že další mlýn byl na české straně, ale byl zbořen. Zároveň z tohoto místa je dobře vidět některé české vesnice.

Dále bude následovat sestup k dalšímu mlýnu Süssmühle. Kousek dál už čeká opuštěný Holzmühle. Zde není o co stát, snad jen to, že bude následovat trasa nádherným údolím kolem potoka Kettenbach. Zde naleznete pozůstatky náhonu pro mlýn.

Po krátké chvíli navštívíte další Lorenzmühle. Zde je možné objednat něco na zub. Zde se nachází druhá možnost parkoviště a možnost začít kratší 6,3 km dlouhou stezku Müllerrundweg. My ale budemepokračovat k nedalekému mlýnu Adammühle. Kde není zrovna co k vidění. Dalším místem, které stojí za zmínku naleznete hned po překonání kopce a výstupu z lesa. Kde spotříte krasný pohled na kostel ve městečku Reichentahl. To naznačuje finiš cesty, ale napřed navštívíte na křižovatce Hammermühle, Hofmühle. Cestou pod zámkem dorazíte k poslední dvěma mlýnům Herrenmühle a Hausmühle.

Celé putovaní můžete zakončit v některé restauraci nebo vyrazit ještě na zámek či do muzea.

Doufám že si cestu užijete tak jako já s rodinou.

Na závěr ještě pár odkazů:

Stránky města kde najdete další informace.

Mapa trasy 10 Mühlen Wanderweg

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s