Alberfeldkogel 8.6.2014

To si jednoho dne řeknete „Jdu si vyběhnout na kopec“.

Kavče žlutozobé

 Z Linze je to do Hor kousek cca 1h cesty. Manželce jsem oznámil oblast a vyrazil jsem. Jenže cestou jsem se rozhodl že půjdu trochu jinudy.
 Na parkovišti u jezera Vorderer Langbathsee 47.834809, 13.680781 jsem byl mezi prvníma a slunce ještě nestihlo nabrat sílu. V Locusu jsem si vybral cestu k vrcholu, ale netušil jsem že celá cesta není značená. Celou dobu jsem hledal cestu a sem tam se orientoval podle mohyl předchozích dobrodruhů. Já sám jsem pár mohyl přidal.
 Asi tak v půlce cesty měla byt chata. Ona tu sice byla, ale již ležela skácená na zemi. A tak jsem se posilnil z vlastních zásob.
 Dostal jsem se k závěrečnému stoupání kamenným polem kolmo k vrstevnicí. Zde ležel ještě částečně sníh. Po zdolání tohoto úseku, mě překvapila vrcholová kniha této cesty. Kde jsem se dozvěděl, že tu přede mnou šli naposledy někdy před měsícem. Zbývající úsek k vrcholu jsem šel ferratou HTL Wels.
 Cestu dolu jsem si dal během po červené (taky jakou jinou barvu v Rakousku hledat co). Celý sestup mi trval cca 2 hodinky.
 Bylo nádherné jít skoro divokou přírodou sám bez lidí kolem. Ten klid byl super. I když si říkám, kdyby se mi něco stalo tak mě asi najdou za měsíc. Ale stálo to za to.

Já na vrcholu Alberfeldkogel

Pohled na Traunsee

Vrcholová kniha

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s